Sarbatorim copii frumosi


 

Am ajuns impreuna si de 1 iunie, al treilea sezon pentru noi si ne bucuram sa va spunem: la multi ani dragi copii mici sau mari!  

1 iunie este despre ei, despre cei mici si lumea lor. In cei 3 ani de creatie au fost alaturi de noi multi copii carora le multumim pentru zambete, actiune, implicare, pentru ca au ales sa poarte haine noastre, si nu in ultimul rand pentru inocenta si povestile pe care ni le-au spus si care ne-au inspirat. Si ne referim aici si la copiii mari (parintii) care ne-au sustinut. 

Acum am vrea sa vorbim si despre copiii care au lucrat in echipa noastra si care, chiar daca s-au distrat la sesiunile de shooting au si muncit alaturi de noi, pozatul asta e o munca in sine.

Am inceput cu o gasca de domnite, care mai de care mai frumoase. Am continuat cu o parte din ele si am cautat mereu sa invitam alte mici personalitati alaturi de noi, cat mai variate, mai nazdravane sau mai delicate. 

Sofia - 3 ani pe atunci, o blonda buclata, dragalasa si delicioasa, care ne-a fermecat pe toti. Imi aduc aminte cu cata delicatele se aseza la pozat si isi dadea parul de pe fata...

Maia si Ema, verisoare care aveam doar 6 ani, una la scoala franceza alta la little London, una bruneta cu breton iar alta cu parul rosu ca focul, una vorbea cu accent frantuzesc, alta rupea engleza mai mai bine decat unii dintre noi. Ele au facut o echipa nu doar la pozat dar si la alergat, oricum impreuna sunt o adevarata aparitie. 

Maria o frumoasa blonda cu parul lung de zana si ochii albastrii, foarte delicata si indragita de toata echipa. 

Raluca, timida, fina, dar de o gratie aparte iar castaniul parului buclat si scanteile din ochii ei caprui au atras multe aprecieri. A avut un vis, sa fie modelina, si s-a implinit! O aparitie care ne aduce aminte de "la Medeleni" de Ionel Teodoreanu sau de Alice in Wonderland...

Erica, o frumusete angelica, deja model si actor. A jucat in cateva reclame si a avut roluri in filme, iar in fashion are deja nenumarate sesiuni foto. Este o adevarata placere sa lucrezi cu ea, nu doar pentru ca ne incanta privirea si e foarte cocheta, dar e un mic profesionist care deja a devenit mebru in echipa noastra. Si mai stim ca si voua va place mult :) 

Au urmat apoi Eric, care este fratele Ericai si singurul baiat care a pozat pentru Designers for kids pana acum. Credeti-ne, este un adevarat talent! Desi a fost prima data cand a pozat se simte naturaletea lui, parca s-a nascut sa stea in studio, in plus e tare frumos!!!

Pe Alexia am cunoscut-o la o petrecere pentru copii. Nu ai cum sa nu o remarci, nu doar pentru ca este o creata frumoasa cu ochii verzi, dar este si foarte amuzanta, talentata si o adevarata partenera de conversatie si joaca. 

Inca o Alexia, de data aceasta blonda, la inceput usor timida ca un iepuras..asta pana s-a obisnuit in fata camerelor pentru ca au urmat multe poze si a uitat de orice timididate. Frumustea si naturaletea Alexiei nu poate trece neobservata, iar cand rade se lumineaza studioul fara blituri :)

Thea este o madmoazela cu personalitate puternica. O, da! Este frumoasa, amuzanta, si are o carisma si o naturalete care ne-au fermecat. Iar asta se vede in foto, ea s-a distrat, noi am alergat pe langa ea, dar am reusit sa suprindem expresivitatea ei, atat de apreciata.

Stiam ca Thea are si o prietena buna, pe Sofia. O alta madmoazela foarte fumoasa, delicata, cu parul lung, pasionata de haine, accesorii, arte si orice e frumos. Impreuna au facut un tandem frumos si sunt o echipa reusita de madmoazele.

Pe Iliana o stiam si o curtam de ceva vreme pentru pozat. Si a acceptat mai ales ca i-am spus ca va avea partener in studio si un pisoi simpatic, pe Blitz. E frumoasa si are un aer chic si o finete de frantuzoaica, cat despre naturalete, parca ar fi crescut in studio. In plus ne place stilul ei...credem ca se mosteneste din familie :)

A urmat Mara, o roscata de care noi ne-am indragostit instant si sigur si voi. Ochii ei emana o asa inocenta ca te dezarmeaza. Mara e o dragalasa cocheta si tare haioasa, ii sta bine cu orice, in fine, o adevarata madmoazela. 

Calatoria creativa continua iar o parte din copii sigur vor merge mai departe alaturi de noi si de alti copii, pe care ii vom cunoaste pe parcurs. Impreuna vom continua sa imbracam povesi croite pentru copii si ne vom inspira din basme si povesti urbane, doar suntem Designers for Kids! 

 

SaveSave